20. 8. 2012

Singles of the Week (34/12)


1) Bart & Friends - It's Not The Words That You SayPřed 20 lety vznikla v australském Melbourne indie popová kapela The Cat's Miaow. Mňoukající kočky vydaly jedno album, 3 EP a několik singlovek. Kytarista a zpěvák Bart Cummings této příjemné party se poté rozhodl založit svůj vlastní projekt, který nazval jednoduše Bart and Friends. Když ho ovšem zadáte do vyhledavače, tak máte smůlu, stejné jméno totiž patří i slavnému dostihovému trenérovi, nevím zda je to jeho nějaký příbuzný nebo jen shoda jmen. První dílo přišlo jako kompilační limitované CD 10 Songs About Cars and Girls v roce 1998, poté o tři roky později následovalo EP I Was Lonely 'til I Found You. Až v roce 2010 konečně přišel nový materiál v podobě dalšího EP Make You Blush. Loni vyšlo album Stories With the Endings Changed opět na CD vydané u Lost and Lonesome. Nové EP dostalo název It's Not the Words That You Say a tentokrát si ho můžete koupit u labelu Shelflife, od nich můžete znát nedávno zlatí The Hobbes Fanclub či Airiel. Opět je to příjemné dílo na kterém se podílejí různí muzikanti, které jsou Bartovi bližší. Tentokrát má hlavní vokál Scott Stevens (Summer Cats, The Earthmen) a nechybí jako třeba na EP Make You Blush zpěvačka Pam Berry (Black Tambourine, The Pines). Celý 7" vinyl obsahuje dokonce 6 skladeb a k dispozici je k přehrání zdarma. Kdo má rád třeba staré dobré The Byrds a vůbec šedesátky, tak vřele doporučuji.(7" vinyl, CD - Shelflife)

2) Fantasy Rainbow - O, WeirdoJednočlenný projekt Fantasy Rainbow mě osobně poprvé zaujal přesně před rokem skvělou skladbou Youth Forever z debutového EP Teens. Má ho na svědomí chlapík Oliver Catt původem Američan, který v současnosti žije v Manchesteru. Další singl Healthy Lung, Dirty Lung vyšel koncem října a letos v březnu nám Oliver nabídl další EP No Hope. Not Ever u Tiny Lights Records. Jeho pomalejší kytarový dream pop si můžete znovu vychutnat tento týden, kdy vychází u Heist Or Hit nový singl O, Weirdo. Nedávno se objevilo oficiální video, na tomto 7" vinylu jinak najdete ještě skladbu Para Parakeet.


(7" vinyl - Heist Or Hit)

3) Jethro Fox - Blinding Light (7")Do třetice všeho dobrého jak se říká, je zde rovněž sólový projekt a opět se jedná o příjemnou kytarovou muziku. Jethro Fox je ovlivněn především The Beach Boys, Villagers, The Hollies, Arcade Fire & Grizzly Bear. Pochází z Liverpoolu a tento týden nám naděluje svůj třetí singl. Nejprve nabídl koncem roku singl Before, druhý Echo je z letošního dubna. Label Tough Love u kterého jeho novinkový singl vychází obsahuje dvě písně: Blinding Light a Lonely Sound. Jedná se o limitovaný sedmipalec s nákladem 300ks.


(7" vinyl - Tough Love)

4) North Atlantic Oscillation - Savage With Barometer

(Digital - Kscope)

5) The Good The Bad And The Zugly - Brainbomb / Killing Time
(7" vinyl - Fysisk)

P.S:

VCMG - Aftermaths (12")Amazon

St. Spirit - Build a Life


Maximo Park - The Undercurrents


The Maccabees - Ayla


H. Hawkline - Black Domino (12")


Haraball - Frowns vs Downs (7")


Gary Beck - Tammo Chanter (remixes)


Satellite Stories - Sirens


The Cast Of Cheers- Human Elevator


Misanthrop & Aqua Luminus III. - 6 Years Later (10")


Tender Trap - Step One (7")


Surgeons - Whip Them Lord (7")


Blanck Mass - White Math (12")


Volunteers Park - Tragic Pote (7")


Burnt Ones - Protection Circle (7")


Mission Of Burma / Wild Flag - What They Tell Me / Boom (split 7")
Race Horses - My Year Abroad (7")
Shannon & The Clams - Ozma (7")
Fidlar - Don't Try (7")
Hundred Waters – Thristle /EP/
Denney and the Jets – Denney and the Jets /EP/
Scarlet Utopia - Supernovae (remixes) /EP/
Jake Bugg - Seen It All
Strangers - Safe / Pain
Hadouken! - Bad Signal
Man Like Me -London Town VIP
Bastille - Bad Blood
Muse - Madness

Žádné komentáře:

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate