27. 1. 2014

Singles of the Week (5/14)


1) Golden Glow - Beauty / DutyLondýnský interpret pocházející z Manchesteru Pierre Hall a jeho projekt Golden Glow se nám vrací tento týden s novým materiálem v podobě EP. Kdo má rád třeba namátkou Wild Nothing nebo Real State, tak doporučuji právě Golden Glow. Debutové EP Locked Inside, Books, Streetlighter pochází ze začátku roku 2010. V květnu následujícího roku 2011 dává Pierre ochutnat celou desku s názvem Tender Is the Night. Toto pondělí je zde nové pětiskladbové EP Beauty / Duty. Můj favorit je skladba The Scene, vše vydává label Bleeding Gold digitálně a také na kazetě. Na koncertech Pierra doprovází další pětice muzikantů.


(EP - Bleeding Gold)

2) Michael A Grammar - Random Vision Z mého oblíbeného labelu Melodic Records ze kterého můžete znát třeba partu Patterns, kterým mimochodem tento měsíc vyšla debutová deska, pochází také kapela Michael A Grammar. Původem z Nottinghamu, ovšem momentálně žijí v Brightonu. Poprvé se nám představili v roce 2012 s EP Vitamin Easy začátkem června. Jak sám název vydavatelství napovídá, jedná se především o příjemné kytarové melodie, které obohatí působivý zpěv. V tomto případě se toho ujal Frankie Mockett, kterého doplňují další tři spoluhráči. Po delší pauze je tu konečně nový materiál vydaný opět na 12" vinylu. Na Random Vision najdete celkem čtyři nahrávky: The Day I Come Alive, Suzanna, Upstairs Downstairs a The Way You Move.
(12" vinyl - Melodic)

3) Paul Thomas Saunders - Good WomenZůstáváme nadále v Anglii konkrétně v Leedsu, kde nás okouzlí svými moc příjemnými písněmi interpret Paul Thomas Saunders. Ten debutoval v roce 2011 pětiskladbovým EP Lilac and Wisteria. Já ho poznal až na tom dalším EP v následujícím roce v dubnu, pod názvem Descartes Highlands. Především mě učarovala ta trojka Let the Carousel Display You & I, kterou když znova slyším tak mi opět běhá husina po celém těle. Ostatně jeho starší tvorbu si můžete vychutnat třeba na jeho bandcampu. Tento mladík je tu tento týden s dalším již třetím EP Good Women. To obsahuje čtyři písně, krom titulní na něm najdete také remix od Lanterns on the Lake a skladby Mutually Assured Destruction a Under Atacama Stars.
(EP - Warner Music UK)

4) Just Handshakes - Kiwi
(7" vinyl - Bleeding Gold)

5) Bibio – The Green


(12" vinyl - Warp)

P.S:

Slaves - Where’s Your Car Debbie? (7")We Have Band - SomeoneForever Cult - Suntrap

Cassettes on Tape - She SaidSick Individuals & Axwell - I Am (feat. Taylr Renee) /EP/Morrissey – Satellite of Love (7" + 12")

T.O.Y.S - EP 3Longfellow - Siamese LoverThe Districts – The Districts /EP/Nevermind Me - Winter /EP/Young Fathers - Get UpMt. Royal - Missing Reward /EP/Low Tide Theory - Exit RampThe Spectors - NicoThe Battle of Winters - A Blackout For the BloodsuckersSwearing At Motorists - Burn Down The Wire (7")TCTS - These Heights Remixes (feat. Shivum Sharma)

Illegal Wiretaps - Lipstick Liars and Three​-​Piece Deniers /EP/Visonia Et Dopplereffekt - Die Reisen (12")Maximo Park - Leave This IslandBoy George – My GodPrurient – Washed Against the Rocks (7")

Žádné komentáře:

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate