12. 11. 2012

Singles of the Week (46/12)


1) The New Division - Night EscapeNový materiál v podobě EP pro nás nachystala čím dál tím známější parta z amerického města Riverside, The New Division. Fungují od roku 2005, ovšem první singl s názvem Art Craft přišel až v polovině srpna 2010. Již z názvu této čtveřice, lze rozpoznat, že mezi jejich oblíbence patří New Order, Joy Division a také Depeche Mode. Když to hezky dáte dohromady, tak to ve finále zní hodně zajímavě. Já osobně doporučuji jejich loňské lednové EP The Rookie, které otvírá skvělá skladba Starfield. Zmínka o jejich zpěvákovi Johnu Kunkelovi zde byla přesně před rokem, když získal bronz s EP Gemini. The New Division také vydali vloni v září celé album Shadows, které si můžete poslechnout, stejně jako další předchozí singly třeba na jejich bandcampu či jejich vlastních stránkách. Tento týden jsou zde zpátky se zbrusu novým EP nazvaném Night Escape. Hned titulní skladba je hodně povedená, aby ne, když k mikrofonu byla přizvána Sarah P z dua Keep Shelly in Athens. Stejně tak skladba Kids se nese v podobném duchu či závěrečná Start Over. Každopádně The New Division a jejich působivý synthpop roku 2012 se hezky poslouchá. Ještě dodám, že stejně jako jejich předchozí tvorba, také toto EP vychází na jejich vlastní značce Division 87.


(Digital EP - Division 87)

2) Crushing Blows - Crushing BlowsV roce 2008 vznikl zajímavý přírustek na indie scéně z anglického města Derby, dvojice Crushing Blows. Chris Jones a Andrew Foster debutovali v roce 2010 singlem Tie Them Down And Get The Answers a poté v prosinci eponymním EP, které obsahovalo čtyři písně. Jejich experimentální indie rock jste si mohli vychutnat na jejich dalších letošních singlech. Nejprve přišel v dubnu sedmipalec Hiding Place / You Will Always Be Lonely a tento týden přicházejí s novým digitálním EP na labelu Super-Heavyweight. EP je opět bezejmenné a otvírá jej skladba The People You Will Never Meet. Ovšem i další písně jsou povedené, můj favorit je trojka Love is Dangerous, celé si ho můžete přehrát na jejich bandcampu níže. K tomuto limitovanému EP dostanete navíc ještě právě zmiňovaný vinyl Hiding Place/You Will Always Be Lonely.


(Digital EP - Alcopop)

3) San Zhi - Ice LightBronz tentokrát získává premiérově v této rubrice, příjemná popinka San Zhi. Jsou dva, Peter Howarth-Brown z anglického města Bournemouth a zpěvačka Suraya, která má kořeny v Egyptě. V současné době jinak oba žijí v Londýně. Skladba Ice Light už nějaký ten pátek úspěšně plní blogy i hudební weby. Tento týden totiž vychází debutové EP této dvojice pojmenované právě po této písni. V pořadí: Ice Light, Blackholes, Show Me Love a konečně The Ex Factor dostane čtveřici pohodového popíku. Celé si jej můžete poslechnout zatím zde, na jejich bandcampu se snad objeví již brzy. Vychází digitálně a také jako 10" vinyl u známého vydavatelství Rough Trade.

(10" vinyl - Rough Trade)

4) Fred V & Grafix / Lung - Sick Music 3 Sampler


(12" vinyl - Hospital)

5) Public Service Broadcasting - Everest /EP/

P.S:

Girls Names - The New Life


(12" vinyl - Slumberland)

Cerati & Di Angelo - MMXII
(7" vinyl - Wishlessness)

Beliefs - Catch My Breath


stream

Temples - Shelter Song (7")


Animal Collective - Applesauce / Crimson (10")
Dutch Uncles - Fester


Django Django – Life's A Beach (10")
Bang - Sunshine On A Cloudy Day (Eufeion Remix)

stream


Clinic - Miss You (7")


Bjork - Biophilia Remix Series 8 (12", CD)


Guided by Voices - Everywhere Is Miles From Everywhere (7")


The Blanche Hudson Weekend - Deep Thrust /EP/


Paradise - I Love Thousands Every Summer ​/​ Psychic Returns


Darkstar – Time Away (12")


School of Seven Bells – Put Your Sad Down /EP/


Bloc Party - Kettling


Sleep Maps – Medals /EP/


How to Destroy Angels - An Omen /EP/


Romvelope - Fanfaronade / Afterclap (7")
Unknown Mortal Orchestra - Swim and Sleep (Like a Shark) (7")
Thelightshines – Soul to Skin (7")
FaltyDL - Straight & Arrow (7",12")
Night Works - Modern European /EP/
Iko - Dazed & Confused /EP/
Pepe Deluxe - My Flaming Thirst /EP/
Skunk Anansie - I Hope You Get To Meet Your Hero
Funeral For A Friend - Best Friends And Hospital Beds
Lana Del Rey – Ride
Euros Childs – Be Be High
Noisettes - I Want You Back

Žádné komentáře:

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate