7. 7. 2013

Singles of the Week (28/13)

1) Embers - Part Of The EchoesZ oblíbeného Manchesteru pocházejí dnešní vítězové, kapela Embers. Tato čtveřice v čele se zpěvákem a kytaristou George Aganem poprvé dala o sobě vědět koncem roku 2011, kdy natočili první singl. Debutový sedmipalec Tunnel Vision poté vyšel oficiálně 24.9.2012 společně se skladbou Sins Unknown. Tento post punkový singl dostal také v této rubrice ode mě 5. místo, jinak ho lze přehrát na jejich bandcampu. Zhruba před šesti měsíci kapela zveřejnila svou novou nahrávku Part Of The Echoes pouze v živé verzi. Já si jí tenkrát hodně oblíbil a čekal, kdy vyjde na singlu. To se také stalo, jelikož tento týden Part Of The Echoes vychází jako 7" vinyl. Na béčku najdete ještě píseň Digital Daze, vše jinak vychází díky labelu Killing Moon. Chlapci sice trošku vyměkli, ale každopádně tady máme další partu o které možná ještě uslyšíme.

(7" vinyl - Killing Moon)

2) Wild Smiles - Take Me AwayZůstáváme nadále v Anglii, ovšem přesuneme se na jih do města Winchester konkrétně do hrabství Hampshire. Tam totiž sídlí kytarová trojka Wild Smiles, která pro nás připravila zbrusu nové EP. Jejich prvotina v podobě singlu Sweet Sixteen / Tangled Hair vyšla letos v březnu u Invada Records jako limitovaný sedmipalec. Ten dostal v Singlech týdne bramborovou medaili. Opět sice nic nového, ale jejich melodický kytarový surf popík rozhodně zkuste. Na novém materiálu nazvaném Take Me Away najdete dohromady čtyři pecky: Take Me Away, Life Builds You Up, Mirror a You Don’t Care About Me. Vše si můžete koupit jako 12" vinyl a v digitální podobě.


(12" vinyl - Invada)

3) Baby Birds Don't Drink Milk - Think ToneBronzovou medaili poprvé získává kapela Baby Birds Don't Drink Milk, která pochází z amerického NY. Tato trojice se nám poprvé blýskla v roce 2007 s albem Eek Shriek Beak, které vyšlo poté oficiálně v březnu příštího roku. Jejich muzika je různorodá, najdete v ní různé experimentální pomalejší skladby, ale i příjemné melodické kousky navazující na shoegaze 90 let. V roce 2008 vydávají The Puppycat EP, z něj bych zmínil hned úvodní Fort Porkchop. V minulém roce v květnu natočili ambientní delší písně pro jejich další EP Soda. Jejich dosavadní tvorbu lze poslechnout na jejich bandcampu. Tento týden v úterý přichází na řadu nové EP s názvem Think Tone na značce Fire Talk. To číta celkově šest kompozic, mě zatím najvíce přirostla k srdci ta dvojka Saturday  (nostalgie ála Naked Souls) a také čtyřka Let's Listen to Souvlaki and Make Out ve které si kapela zavzpomíná na Slowdive. Pořídit toto EP lze digitálně, fyzicky jako 12" vinyl a také na klasické kazetě.(12" vinyl + cassette - Fire Talk)

4) Outfit - I Want What's Best
(Digital - Double Denim)

5) Lockets - Surrender


(10" vinyl - Beautiful Strange)

P.S:

Whirr - Around /EP/

Fenech-Soler - Magnetic


FISTS - Solvent


SPLASHH - Feels Like You


MØ - Waste of Time


Cloud - Mother Sea


Glasvegas - If


Beck - I Won't Be Long (12")


Bad Cop - Light On (12")


Girl One And The Grease Guns - Jessica 6


Lone - Airglow Fires (12")


The Joy Formidable - Silent Treatment /EP/
The XX - Innervisions (remixes 12")
New Desert Blues – Adam


Woods - Be All Be Easy (7")


No Age - C'mon, Stimmung


Thee Spivs - Straight Out Of Art School
Cousins - Secret Weapon


Jacuzzi Boys - Double Vision (7")


Lola Colt - I Get High If You Get High (7")


Young Aviators - Forward Thinking


Phoenix – Trying To Be Cool


Nude Beach – What Can Ya Do (7")
Nadine Shah - To Be A Young Man (7")
Joy Wellboy - Lay Down Your Blade /EP/
Sonny Jim - The Freaks /EP/
The Strong Silent Type - EP 1 /EP/
The Supermen Lovers - Moments /EP/
Donald Wilborn - Hamburg /EP/
Placebo – Too Many Friends
Islands - Wave Forms
Protest Crayon - Floorboards
The Strypes - Hometown Girls

Žádné komentáře:

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate