20. 1. 2014

Singles of the Week (4/14)


1) Another Green World - Dream DetectiveKrásný výlet do osmdesátek nám nabízí chlapík Alec West z amerického Memphisu. Jeho vlastní projekt Another Green World debutoval v roce 2011 albem Shapes. V dalším roce si po svém předělal jeho milované 80´s na EP 1980's Covers. Najdete na něm Temptation, Blue Monday nebo Just Like Honey. Další album In Dreams přišlo v témže toce v květnu, k tomu přidal ještě zářijové povedené Vision Quest EP. Letošní trojka Haunted opět v sobě míchá synthpop se shoegaze. Na zbrusu novém Dream Detective EP najdete celkem šest skladeb: Motorbike, Dream Detective, Time Machine, Montage, Shibuya a The Dress. K té titulní a úvodní vzniklo i animované video, vše vychází toto úterý díky Synthemesc Records.


(EP - Synthemesc)

2) Be Quiet - AfflictionPodobného ražení je i následující parta Be Quiet z francouzkého Bordeaux. Tato pětka se dala dohromady v roce 2009. První materiál ovšem přišel až loni v dubnu pod čtyřskladbovým EP Primal. Z něj můžete znát třeba píseň Infancy, která dostala i video. Nové EP se jmenuje Affliction a obsahuje opět čtyři skladby: Function, Zelda, Gotham a Asylum.
(EP - Be Quiet)

3) Spectres - The Sky Of All PlacesA jdeme jako obvykle taky na skok do Anglie, konkrétně do města Bristol tentokrát za kapelou Spectres. Zatím toho na svém kontě tato indie rocková čtvěřice, která má za svůj hlavní vzor určitě Sonic Youth moc nemá. Debutové EP Limbs pochází z prvního dne roku 2011, skladbu The Beast doprovází i oficiální video. Po delší pauzičce přišlo druhé až v březnu minulého roku pod názvem Hunger. Na něm najdete opět svižnější skladby, já zmíním hlavně Pull a Rattle The Cage. Nový tentokrát sedmipalec se jmenuje
The Sky Of All Places a vydává jej známá firma Too Pure, která má pod sebou i menší indie label kapely, Howling Owl z domácího Bristolu. Na béčku si můžete vychutnat skladbu Sooky Eyeball.

(7" vinyl - Howling Owl / Too Pure)

4) i do not love. - idnl.


(7" vinyl - Beko)

5) Travel Check - 66$


(EP - Howlin' Banana)

P.S:

The Death Set - King Babies /EP/Department M - Miscellany

Bad Suns - Transpore /EP/Exit Calm - Promise (7")

Saint Raymond - Young Blood /EP/


Trentemøller - Gravity (feat. Jana Hunter of Lower Dens) (10")


Molly Beanland - Night DreamsThe Sea - Get Up, Stand Up, Die


Plank! - Aphidelity (7")


Northern American - Wander


Last Lynx - Lacuna


Keane - Won't Be Broken


Beat Culture – Drifter (Ft. Psychic Twin) (7")


Jack ​-​ Éberkóma /EP/


Bad Grammar - Temper Temper /EP/


The Amazing Snakeheads - FlatliningThe Kut - No Trace
Žádné komentáře:

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate