3. 3. 2014

Singles of the Week (10/14)

1) Joey Fourr - Born Slippery (Art Reeks split 12")Kvalitní materiál současné indie rockové muziky nám nabízí anglický label Art Is Hard z města Exeter. Ten totiž toto pondělí vypouští splitko čtyř interpretů, kde každý má k dispozici dvě skladby. Úvodní slovo dostává manchestersko - oxfordská kapela Poledo, která má venku zatím několik EP a singlovek. Zde se představuje ve skladbách King of Cool a Desert Kid. Další parta se jmenuje Radstewart, jsou z Cardiffu a mají zatím pouze jedno EP Whig Crooks & Beer Swindlers z loňska. Vy můžete ochutnat písně Garage Faery a Prom Song. Následující pán na holení z Londýna Joey Fourr má za sebou dvě splitka a EP Luv Is In The Mornin z listopadu 2013. Zde ovšem jasně dominuje nad ostatními především jeho skvělé skladbě Born Slippery, dále nám nabízí ještě song Too Many Tabs. Poslední zástupcem jsou Pinact, tato skotská dvojka stejně jako ostatní zatím nemá žádné album, pouze jedno EP a splitko. Pinact nám podávají písně Guillotine a We Wanna Go There. Vše vychází digitálně i jako 12" vinyl v různo barevných verzích.
(split 12" - Art Is Hard)

2) epic45 - MonumentDvojice epic45 z Birminghamu, hrající ambientní post rock je tu s námi již 19 let. Za tu dobu vzniklo spoustu nahrávek, důkazem toho je již devět alb a několik EP a singlů. Po dvou letech, kdy vyšlo jejich třetí EP Fragment #3 jsou tu s dalším EP Monument. Ovšem nejedná o nic nového, všechny čtyři úvodní skladby: Defeat, Monument, Skeletons a Ideas As Opiates najdete právě na zmiňované předchozí desce. Jsou zde ale dvě vyjímky v podobě nových remixů titulní skladby Monument. Koupit si toto album můžete u labelu Wayside and Woodland jako 10" vinyl.


(10" vinyl - Wayside and Woodland)

3) Sharesprings / The Wellington - Maydear / Someone Knock On My DoorDalší zajímavé splitko se urodilo v Indonésii, konkrétně u labelu HeyHo! Toto vydavatelství se zaměřuje především na shoegaze kytarovky. Dvě z nich si představíme, jelikož mají venku společný singl. První domácí kapela se jmenuje Sharesprings a ti hrají od roku 2006. Oficiálně mají co vím pouze jeden singl I Love To See You (Daydreaming Me) z července 2010. Nová nahrávka Maydear se opět povedla a uvidíme zda se dočkáme časem dalšího materiálu od týhle čtyřky z Jakarty. Druhá parta The Wellington pochází z města Depok, ti se dali dohromady již v roce 2003. Na svém kontě toho mají opravdu poskrovnu, v roce 2007 to byl jen demáč Lost In Cairo a poté až přišel singl A Thousand Yards před třemi lety. Zde se prezentují skladbou Someone Knock On My Door, vše jinak vyšlo minulý pátek digitálně i na CD-R.


(split CD-R - HeyHo!)

4) When Nalda Became Punk – Indiepop or Whatever!
(7" vinyl - Shelflife)

5) I Am In Love - Proposal
(Digital - Fandango)

After the Deadline

Johnny Foreigner - Stop Talking About Ghosts
(Charity digital single Alcopop!)

P.S:

?Album of the Year?
The Machine Room - ChancesPostcards For Jeff - Postcards For Jeff /EP/

Last Movement - New Love (7")Towns - Young at HeartVampire Weekend - Unbelievers

Nai Harvest - Hold Open My Head (7")

Superfood - MAM /EP/Beaty Heart - Kanute's Coming RoundSpires - Candy Flip (7")We Are Scientists - Make It EasyOwen Pallett - The RiverbedAnimali - The Spark, and Three Other Poorly-Produced Pieces of Music /EP/Thermostatic - AnimalWe Are Catchers - Tap Tap TapDamon Albarn - Everyday Robots (7")Great Ytene - Great Ytene (12")Brawlers – I Am A Worthless Piece Of Shit /EP/

Khushi - Phantoms /EP/White Lung - Drown With The MonsterDie Schacht - Halber Selbstbetrug (7")Darren Hayman & Emma Kupa - Boy, Look at What You Can't Have Now (7")Axis / Self Defense Family (split 7")Blood Red Shoes - An Animal (7")

Gäy - Blue Blue Heart (7")Dusty Mush - Dusty Mush (12")Lily Allen - Air BalloonSpirit Choir - Hypnotized​ /​ We DisintegrateThe Spitfires - I'm Holdin' On (7")
Trin Tran – Far Reaches (12")
Au Revoir Simone - Brightness / Contrast /EP/
Shivum Sharma - Flicker /EP/
Colorama - Heaven's Hotel /EP/
Acrobat - Invincible
Nick Mulvey - Cucurucu

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Thank you for mentioning Spirit Choir here! You can download the Hypnotized/We Disintegrate single here:

http://spiritkids.bandcamp.com/album/hypnotized-we-disintegrate

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate