31. 3. 2014

Singles of the Week (14/14)

1) Black Hearted Brother - Got Your LoveZlatý kov tento týden získává poprvé kapela z Londýna, Black Hearted Brother. Ovšem pozor! nejsou to žádná béčka, nýbrž superkapela z nezávislé scény uplynulých let. Tuto trojici totiž tvoří Neil Halstead (Slowdive, Mojave 3), Mark Van Hoen (Seefeel, Locust) a konečně Nick Holton (Coley Park, Holton's Opulent Oog. Debutové album tohoto nového projektu vyšlo loni na značce Slumberland pod názvem Stars Are Our Home koncem října. Na něm najdete mezi dvanácti písněmi i skladbu Got Your Love. Ta totiž vychází toto pondělí jako samostatné EP, kde kromě titulní skladby na něm najdete navíc novou Don't Take the Weight a další dva remixy Got Your Love. Každopádně hodně příjemná a chytlavá skladba, která dostala také video.
(EP - Slumberland)

2) Friendly Fires & The Asphodells - Before Your Eyes / VeloDalší rovněž trio je ovšem určitě pro naše čtenáře hodně známé. Friendly Fires se nám totiž tento týden vrací na scénu indie muziky s novou singlovkou. Na svém kontě mají jinak dvě alba z roku 2008 a 2011, dále několik EP i singlů. Namátkou si můžemě vzpomenout na skvělé písně jako Paris, Jump in the Pool či Skeleton Boy. Novinkový 12" vinyl se jmenuje Before Your Eyes / Velo, ale Friendly Fires na něm nejsou až tak sami. Spolupracují totiž s nimi Andrew Weatherall a Timothy J Fairplay, to celé pod jedním projektem The Asphodells. Dva povedené kousky si můžete vychutnat pod tímto textem, vše vychází pod Telophase Records.
(12" vinyl - Telophase)

3) Teho - The Way to NowhereOpustíme starou dobrou Anglii a přesuneme se do Francouzkého města Montpellier, kde sídlí mladý talent současné elektonické scény, Teho. Jeho první náznak talentu přišel v roce 2010, kdy mu vyšlo únorové debut EP Heaven's Dream. Od té doby na nás valil spousta dalších materiálů, jednalo se o různé remixy a EP. To zatím poslední The Way to Nowhere vychází dle iTunes tuto středu. Najdeme na něm mimo originálu ještě remix a skladbu Au Dela Des Ombres. Vše vychází digitálně u berlínského labelu Klangwelt.


(Digital - Klangwelt)

4) Elastic Sleep - Leave You
(Digital - Big Tea Records and FIFA Records)

5) Plastic Mermaids - Drømtorp


(12" vinyl - Cross Keys)

P.S:

Future - Stay Behind /EP/

Fanfarlo - Cell Song

Abandon City - Lost Lake /EP/Slow Club - Complete SurrenderSecret Company - SaviourFawn and Rabbit - Fawn and Rabbit /EP/
stream

Portalights - Zooplace /EP/

Small Black - Real People /EP/

Dead Fader - In Cover (12")Split Single - Monolith /EP/

streamAerofall - Aerofall /EP/As Elephants Are - Hand Prints /EP/John Martin - Anywhere For YouAnna Calvi - Piece By PieceMo Kenney - SuckerThe Horn The Hunt - StarlessThe Rainband - Sirens /EP/Delta Heavy - ApolloBad Grammar - Forced /EP/Young Aundee - Caveat Emptor /EP/

Coasts - A Rush of BloodBernard + Edith - Poppy (7")
The Shivas - You Make Me Wanna Die (7")
Diesel Dudes - Hercules Initiative (7")
Pylo – The Woman /EP/
Temple Songs - Point Of Origin
Tilapia – Crayon Brain
Monolord - Empress Rising
Kimono - Specters

Žádné komentáře:

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate