28. 4. 2014

Singles of the Week (18/14)

1) Rosenthal - LashesPoslední dobou se mi v mé chart shromažďuje čím dál tím více interpretů z královského Dánska. Jeden z nich se jmenuje Jeppe Kiel Revsbech alias Rosenthal. V jeho hudbě je cítit nádech z nesmrtelného labelu 4AD, především z konce osmdesátek. První singlovka Afraid of Stairs pochází z loňska, video k ní je ze začátku října. Nový singl Lashes vychází tento týden u labelu Afterimages. Na koncertech doprovázejí Jeppeho další dva muzikanti.


(Digital - Afterimages)

2) Elastic Sleep - Leave YouDalší rovněž dream popová záležitost má kořeny v irském městě Cork. Tato pětka debutovala v květnu minulého roku singlem Anywhere. Letos přidala další dva: You Only Live Twice a Leave You, ten zde získal koncem března bramborovou medaili. Ovšem právě toto pondělí vychází stejnojmenné šestiskladbové EP, takže tentokrát už stříbro. Najdeme na něm tyto příjemné písně: Leave You, I Found Love, Deep and Blue, Tzar Bomba (No More Tears), Splish a závěrečnou Stay. Vše vychází díky labelům Big Tea FIFA Records.


(10" vinyl - Big Tea and FIFA Records)

3) Shunkan - Honey, Milk and BloodSvůj debut v podobě EP nám tento týden servíruje dvojice Shunkan. Tvoří jí Marina Sakimoto z Nového Zélandu a Jacob Richards, který je Američan. Na pětiskladbovém digitálním EP Honey, Milk and Blood uslyšíte mix shoegaze i popu. Což můžete posoudit ze dvou ukázek v závěrečné Wash You Away a otevírací Dust in Your Eyes. Digitálně toto dílo vychází toto pondělí u labelu Art Is Hard, milovníci starých dobrých kazet mohou zajásat o týden později.
(Digital - Art Is Hard, cassette out 5 may)

4) Cheatahs – Leave To Remain
Digital - Wichita)

5) Cruising – You Made Me Do That
(Super limited cassette - Soft Power)

P.S:

Blaue Blume - In Disco LightsCheerleader - Perfect VisionOsmo Band - Feel The Machine /EP/White Lung – Drown With the Monster (7")Slow Magic / Sun Glitters (split)

Port Isla - Steamroller /EP/Maia - Finite World (10")


Maia-Finite World from Maia on Vimeo.

Bat and Ball - Stops My MouthThee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra – Hang On to Each Other (12")The Grafham Water Sailing Club - AnkaraWilliam Tyler – Lost Colony (12")Ted Zed - Alien Monday /EP/Flyte - We Are The RainThe Art Of Amputation - The Art Of Amputation /EP/Black To Comm - Providence (12")Kigo - Close (Enough to Kiss) /EP/Sir Richard Bishop – Road to Siam (10")
Dead in the Manger – Transience (12")
Young Liars – Night Window /EP/
Chrome Sparks - Goddess /EP/
You Me At Six – Cold Night /EP/
Gambles - I Can't Keep Still When It Comes To You /EP/
Johnny Borrell- The Artificial Night /EP/
Jacques Greene – Phantom Vibrate /EP/
Gruff Rhys - American Interior
Ambassadors of Morocco - Lost All Interest


1 komentář:

Blogger řekl(a)...

ARE YOU PLAYING FIFA ULTIMATE TEAM?
Then you probably need more COINS!
Start auto-trading with FUT Millionaire.

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate