12. 5. 2014

Singles of the Week (20/14)

1) Dune Rats - Red Light Green Light / Fuck ItVeselá noise popová zhulená tvojka z australského Brisbane Dune Rats, poprvé tento týden získává zlatý kov. Po třech ípíčkách a několika singlovek jim konečně letos vyjde debutové eponymní album. Stane se tak na první den v červnu a najdeme na něm celkem 12 skladeb. Vrátíme se ovšem k poslednímu EP Smile, které otvírala pecka Red Light Green Light. To přišlo jinak loni v polovině dubna u Inertia Access a skladba také vyšla téhož roku v lednu jako samostatný singl. Toto pondělí je tu tedy již třetí opakovačka, tentokrát na 7" vinylu ještě s písní Fuck It u Rat Bag Records. Níže si můžete vychutnat dva videoklipy ve dvou barevných verzích.


(7" vinyl - Rat Bag)

2) Slow Magic / Sun Glitters - Feel Flows / Too Much To LoseZajímavé spojení nás čeká na poli chillwave elektronické hudby v podání Slow Magic a Sun Glitters. První tajemný američan vstoupil na scénu v roce 2011 s eponymním třípisňovým EP, které otvírá skladba Corvette Cassette. Tu najdete i na celém trianglovém albu z konce dubna 2012. Naživo si tohoto hudebníka prubnout již 25.6.2014 v MeetFactory. Druhý interpret Victor Ferreira alias Sun Glitters pochází z Lucemburska. Na svém kontě toho má už celkem požehnaně dost, debutoval rovněž v roce 2011. Za zmínku stojí určitě deska Everything Could Be Fine nebo ta poslední z tohoto ledna Scattered Into Light. Tento týden je tu totiž společné splitko, Slow Magic se skladbou Feel Flows a Sun Glitters s Too Much To Lose. Digitální release byl o něco dříve a to 28.4.2014, tentokrát přichází na řadu sedmipalec u LebensStrasse Records.
(7" vinyl - Lebensstrasse)

3) Fight Like Apes - Whigfield SextapeDublinská indie rocková parta Fight Like Apes v čele se zpěvačkou Mary-Kate MayKay je tu s námi již 8 let. Za tu dobu stihli natočit dvě alba, několik EP a singlů. Má nejoblíbenější pecka Jake Summers pochází z roku 2007 a najdete jí na první desce Fight Like Apes and the Mystery of the Golden Medallion. Zbrusu nový materiál v podobě EP dostal název Whigfield Sextape. Obsahuje celkem čtyři písně: Crouching Bees, Bwah!, The Hunk and the Fun Palace a Tyson. K té otevírací vzniklo i video, vše vychází díky labelu Alcopop!.


(EP - Alcopop!)

4) Tom Vek - Broke / Sherman
(7" vinyl - Moshi Moshi)

5) Digitalism - Wolves
(Digital - Magnetism)

P.S:

Perfect Pussy - I (7")

Honeyblood - Killer BangsLane 8 - Every NightThe Enters - Small Town Love /EP/Fucked Up - Sun GlassPictureplane - Self ControlHey Chica - Tres!Apologies, I Have None - Black Everything (12")Flesh Wounds - Bitter Boy (7")Straight Arrows - Make Up Your Mind (7")The Sundowners - Medicine /EP/Pagan Rituals – Hallowed Ground (7")Liar - Cybertime (12")

Tempelhof - Defrost (12")BRNS - Void (7")Adolescent - Golden Halls /EP/Saint Raymond - Ghosts /EP/Dan Sartain - Pass This On (7")South London Ordnance - Contact (12")Kraak & Smaak - How We Gonna Stop the Time (feat. Stee Downes) /EP/LVLS - The R.I.P Joey Fritz /EP/SomethingALaMode - On My Mind (feat. Dwntwn) /EP/Tim Paris - Rain (Feat Coco Solid)Eugene McGuinness - GodivaPrehistoric Friends - Bermuda TriangleNero – SatisfyMaximo Park - Midnight On The Hill (7”)Benjamin Booker - Violent Shiver (7")St. Vincent - Prince Johnny (12")Black Mango - Naked Venus / Soft Kicks (10")Feral Ohms - Super Ape / The Snake (7")
Lifers - Living With Damp (7")
Hunter Complex - Hours /EP/
Kitty – Impatiens /EP/
Broken Records - Winterless Son

Žádné komentáře:

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate