23. 12. 2013

Singles of the Week (52/13)


1) Bleeding Heart Pigeons - In A Room Littleton, ColoradoSvé debutové dílko In A Room Littleton, Colorado z dílny Irské trojice Bleeding Heart Pigeons si odnáší Vánoční zlato v Singlech týdne. Digitálně toto EP vyšlo o něco dříve (13.12.), tentokrát přichází na řadu 10" vinyl vydaný u Virgin Records. Jejich kombinující alternatvní rock zní opravdu povedeně. Najdete na něm celkem tři kompozice: Visiting Myself In Hospital, Premeditation a Catharsis. Každopádně tento objev z města Limerick stojí určitě za pozornost.
(10" vinyl - Virgin)

2) Champs - SavannahBratři Michael a David Champions alias Champs si u nás již vysloužili stříbro s jejich debutovým singlem My Spirit Is Broken z poloviny srpna. Dvojka s názvem Savannah zní opět v duchu melodického kytarového popu. Tato Birminghamská dvojice má jinak naplánováno na 21. února celé album Down Like Gold, z něhož pochází i tento nový singl. Pořízeno je k němu i oficiální video, vše vychází u známého labelu Play It Again Sam.


(Digital - PIAS)

3) Anna Calvi - SuddenlyPísničkářka z Londýna Anna Calvi je tu s námi od roku 2010, kdy debutovala singlem Jezebel 11. října. Původně od Wayna Shanklina, ovšem profláklejší verzí Édith Piaf. Následovala úspěšná eponymní deska ze začátku roku 2011. Z tohoto alba vyšla trojice singlů: Blackout, Desire, Suzanne & I. Letos přišla Anička s novým materiálem začátkem října v podobě alba One Breath. Zbrusu nový předvánoční sedmipalec u Domino Records Suddenly ho otvírá, na béčku jinak najdete předělávku od Bruce Springsteena, Fire. Naživo jste jí mohli vidět poprvé na Rock for People v roce 2012, příští rok máte druhou šanci tentokrát v Lucerně Music Baru 6. března.
(7" vinyl - Domino)

4) Human League - The Things That Dreams Are Made Of (remixes)


(12" vinyl - CRRR002)

5) Neberu - Impulsions Předvánoční várka singlů je již tradičně slabá, takže se mohou dostat do žebříčku i interpreti kteří by jindy neměli vůbec šanci. To je příklad i metalové pětky z německého Recklinghausenu, Neberu. Je to poměrně nová partička, jelikož debutovala letos v červnu singlem Decompressed. Na Vánoční den jim vychází nové EP Impulsions, které čítá dokonce sedm skladeb: Blacklight, Whitelight, Autoconstant, Decompressed, Alleviate (feat. Kyle Anderson), Extrinsic Lucidity a závěrečnou Impulsions. Já jsem se nakonec rozhodl že to tedy beru, takže pětka. EP vychází díky vydavatelství Famined, dvě ukázky si můžete poslechnout níže.
(EP - Famined)

P.S:

The Voluntary Butler Scheme - Quinzhee (7")


 The New Trocaderos - Money Talks / The Kids

My Violent Ego - May You Find Yourself /EP/


Androgynous Mind - Nightstalker (7")

Mark Henning - Blackout / Jack And Jill (12")
An Occasion For Balloons - Twenty/Fourth / All As It Is


Sub Focus - Turn Back Time (12")

Paisley Reich - Just Another Christmas with Paisley Reich /EP/


The Softer Side - Rise from the Embers /EP/


Bright Light Bright Light - All That Matters /EP/


[Champagne] - Run Away / Oblivion


Controlled Collapse - Ruins After Babel /EP/


Chasing Morgan - Post-Haste /EP/
stream

Mel - Burning Stones /EP/


Wild Tides - I Only Miss You When You're Gone /EP/


Bouviér - Bouviér /EP/


Ganar & Genic - Fantasy Land (Original Mix)
Kaizers Orchestra - Stjerner i posisjon


Žádné komentáře:

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate