29. 9. 2014

Singles of the Week (40/14)


1) Petite Meller - NYC TimeZačínáme ve Francii, kde na nás čeká roztomilá slečinka Petite Meller. Její jazzy popík byl k poslechu poprvé loni v srpnu, kdy vyšel singl Backpack. Letos v dubnu byl k mání ještě jednou navíc s remixem od Marlin. Ten nový NYC Time je oficiálně tento týden venku, koupit ho lze i jako 7" vinyl u labelu Night Beach. K mání byl sice o něco dříve, tentokrát je připravena průhledná barevná omezená verze. V přípravě je i debutové album, které Petite natáčí v Londýně.(7" vinyl - Night Beach)

2) Only Real - Pass The PainNiall Galvin alias Only Real už je celkem zaběhlá avšak stále nová mladá krev na aktuální indie scéně. Se svým debutovým singlem Backseat Kissers zde bral koncem roku 2012 jasnou zlatou a ostudu neudělal ani s EP Days in the City před rokem, kdy jsem mu udělil stříbrnou medaili. Jeho třetí singl po Cadillac Girl se jmenuje Pass The Pain, ten sice již vyšel 24.8.2014 digitálně u iTunes, ovšem toto pondělí by se měl objevit v obchodech znovu. Niall jinak chystá zřejmě na začátek příštího roku také celé album, produkce se ujali Ben H Allen a Dan Carey. Jeho taneční rapu se ujalo velké vydavatelství Virgin EMI.


(Digital - Virgin EMI)

3) The Drums - I Can't PretendDalší partu nelze nějak dlouze představovat, The Drums zná určitě každý kdo poslouchá aktuální muziku. Tato základní dvojka (při vystoupeních čtveřice) vznikla v roce 2008 v Brooklynu. Hitovky jako Let's Go Surfing, Best Friend, Down By the Water, Forever and Ever Amen nelze jen tak lehce vymazat z hlavy. Na svém kontě mají celkem tři řadovky, když ta nová Encyclopedia vyšla minulý týden u labelu Minor. Přiznám se po prvních ukázkách jsem tomu albu nedával mnoho šancí, ale postupně jsem mu přicházel na chuť. Singl Magic Mountain s béčkem Rules Of Your Life dostal ode mně jen bramboru na začátku tohoto měsíce, ale opravdu je to na více poslechů. Další I Can't Pretend z nové desky vyšel již digitálně koncem srpna. Tento týden je zde ovšem 7" vinyl v omezeném nákladu 300ks a doplňuje ho ještě píseň We Found It, která se na album nevešla.
(7" vinyl - Minor)

4) Arc Waves - Arc Waves
(EP - Ghost Station)

5) Blood Sister - Blood Sister


(EP - Bloodmoss)

P.S:

C.A.R. - Idle Eyes /EP/Dinner – Oui! (12")Permanent Vacation - Ends All (7")Touche Amore / Title Fight (split blue vinyl 7" + MP3 download code 7" Reissue)

SPC ECO - Zombie /EP/

Youth Worship - EP1 (12")Vukovi - So Long GoneThe Charlatans - Talking In Tones (7")Man Made - TV Broke My BrainSyd Kemp - The Horror /EP/JEFF The Brotherhood - Dig The Classics (12")

stream

Stilts - Rat EyesManchester Orchestra - Girl HarborBoothroyd - Idle Hours (12")Miss Destiny - House Of Wax (7")Games - Little Elise (7")Netil - Sweet Teeth (7")Peace - Lost on Me (7")Apes - Strange TastesMagic Brother & cassettes - The West Country (10")Swim Mountain - Swim Mountain (12")Eternal Death - FadeFuck The Facts - Abandoned /cassette EP/Submachine / Kicker (split 7")
Desert Sound Colony - The Way I Began (12")
Fever The Ghost - Crab In Honey (12")
Martin Minshall - Chameleon /EP/
Single Mothers - Half LitŽádné komentáře:

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate