3. 11. 2014

Singles of the Week (45/14)

1) Soak. - B a noBodyDívka chlapeckého vzhledu, Bridie Monds-Watson z města Derry v Severním Irsku, kterou asi znáte spíše pod projektem Soak. (psáno s tečkou na konci na obalech desek) má venku nový singl. Přiznám se, že když jsem se s tímto interpretem poprvé seznámil, automaticky to byl pro mě takový zženštilý mladíček. Proto mě celkem zmátlo, díky mému pátrání, že tomu tak není a úplně jasno bylo až po přečtení reportu z koncertu Tegan and Sara. První jeho (její)  :-) počin spadá do roku 2012, kdy debutuje na třískladbovém březnovém EP Trains. Jedná se o moc příjemné kytarové písně hozené do folku s nevšedním křehkým hlasem Bridie. V tomto roce v červenci přidává další EP Sea Creatures, vše si vydává zatím sama. Poté přišla pauzička a konečně letos v půlce března s pomocí Goodbye Records se urodilo další čtyřskladbové povedené EP Blud, kde si stejnojmenou skladbu zremixují CHVRCHES. Na mé narozky v pondělí, kdy datum ukazovalo dvě devítky vychází tentokrát již u známých Rough Trade digitálně singl B a noBody. Tentokrát je na řadě 7" vinyl společně s písní SHUVELS.
(7" vinyl - Rough Trade)

2) Veyu - VeyuSvůj debut v podobě EP si toto pondělí zapisuje do indie kroniky pětice z Liverpoolu, VEYU. Jejich líbívé popové melodie se zvonivými kytarami se totiž dají poslouchat i když se píše rok 2014.. První singlovka ovšem byla Running společně s písní The Everlasting vydaná digitálně začátkem března tohoto roku. Tyto dvě skladby plus All That They Know a In The Forest najdete na eponymním dílu vydaném u labelu Baltic.


(12" vinyl - Baltic)

3) Deers - BarnHodně retro muziku vytváří kapela čtyř koček z Madridu, Deers. Já osobně jsem si je oblíbil už s debutovým sedmipalcem nazvaným jednoduše Demo, kde se nachází skladby Bamboo a Trippy Gum (28.7.2014). Základní jádro tvoří Ana Garcia Perrote a Carlotta Cosials přičemž je doprovázejí další dvě členky na koncertech. Nový 7" Barn vinyl je opět výlet do lo-fi špinavý garáže. Obsahuje dva kousky Castigadas en el Granero a Between Cans, pořídit si jej můžete díky labelu Lucky Number.
(7" vinyl - Lucky Number)

4) F.U.R.S - An Eye on the Vicious
(Digital - Furs)

5) Treasureseason - Julep
(EP - Treasureseason)

P.S:

Lowly - Stones In The WaterYosoy - Talk (7")Astronauts - Four Songs /EP/

Liars - I’m No Gold /remixes EP/

Memory Man - Felix BaumgartnerSPC ECO - Nocturnal (Film by The A-B Collective)VA - Psych For Sore Eyes 2 (split 7")Somos / Sorority Noise (split 7")Corbu - Promise Me / Neon HallwayJAWS - Swim (video)Ariel Pink - Picture Me Gone (video)Black Hill / Eensdenkend /split /EP/Screaming Maldini - Last Day Of The Miner's Strike (Pulp Cover)The 1975 - MedicineTravelling Wave - A Cloud of MadnessJesus Fucking Christ - Jesus Fucking Christ (12")

Fiction - In Real Life (12")Xander Harris - Cry Havoc (7")Two Weeks Running - Human Nature /EP/Trampolene - Newcastle Brown Love Song (video)Let's Buy Happiness - Start It (video)Andross - It's Midnight and We're Home (video)Aborted - Cenobites (video)Yellowcard - The Deepest Well (video)Kill Chaos - Crush /EP/Little Comets - The Sanguine /EP/Habitats - Peace of MindTemples - Move With The SeasonHorse Lords - Hidden Cities (12")Bis - Keep Your Darkness (7")
The Voyeurs - Stunners (7")
Body/Head – The Show Is Over (7")
Tim Wheeler - Sheltered Youth (10")
Conquering Animal Sound - Talking Shapes (12")
Accents - Small Tales /EP/
The Anchoress - One For Sorrow /EP/
Gilmer Galibard - Point of Entry /EP/
The Heartbreaks – This Is Not Entertainment
Psyence - Phoenix
James Yorkston - Guy Fawkes
The Dead Weather – Buzzkill(er)

1 komentář:

pplist řekl(a)...

Nice ones, Serba, especially Travelling Wave and the Sonic Cathedral compilation. Thanks!

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate