26. 10. 2014

Singles of the Week (44/14)


1) Big Ups - Rash ​/​ Not TodayZ New Yorku pochází čtveřice Big Ups, hrající směsici punku, hardcoru i noise rocku. První jejich pokus zazněl v roce 2010, kdy jim vyšel první demáč se třemi skladbami. V následujícím roce přišli dva singly Space Machine a Wake Up. Letos kapela s uřvaným hlasem, který má na triku Joe Galarraga, vydala debutové album Eighteen Hours of Static (13.1.2014). My si ovšem dáme zbrusu novou skladbu, kterou na něm nenaleznete. Rash vydávají opět na známém labelu Tough Love a pořídit si jí můžete coby sedmipalec. Na béčku se nachází ještě píseň Not Today, navíc by se měl tento kousek objevit také na společném splitku 18. listopadu s kapelou ​Washer.
(7" vinyl - Tough Love)

2) Capital Children's Choir - Untrust UsTentokrát zamíříme do Londýna za úplně jinou hudbou, čekají nás totiž Capital Children's Choir. Tento dětský sbor existující od roku 2001 se zaměřuje především na předělávky různých žánrů podobně jako Scala & Kolacny Brothers z Belgie. Namátkou třeba od Stevie Wonder, Bjork, Lady Gaga, Coldplay, Guns'n'Roses, The Eagles či Anti-Flag. Vystřídalo se v něm prý na 120 dětí ve věku od 7-18 let. Nové EP se jmenuje Untrust Us a obsahuje celkem čtyři covers od interpretů, které určitě všichni znáte. Titulní původně patří Crystal Castles, dále je tu So Long You Pretty Thing od Spiritualized, Shake It Out od provařených Florence + The Machine a konečně ještě remix, který má na svědomí Dinos Chapman. Vše již vyšlo dříve digitálně začátkem října, na řadě je tento týden 12" vinyl vydaný u The Vinyl Factory.
(12" vinyl - The Vinyl Factory)

3) God Damn - HorusDalší parta stejně jako Big Ups se s tím rovněž nemazlí, God Damn jsou ze špinavého The Black Country poblíž Birminghamu a Wolverhamptonu. Mají rádi Jesus Lizard či Pixies a jejich začátky spadají do roku 2010. Původně trojice, dnes už jen dvojka (neplést se stoner metalovými God Damn z Lyonu) debutovala s eponymním sedmipalcem v březnu 2012. V dalším roce přišla dvě EP I'm a Lazer, You're a Radar a Heavy Money. Znát také můžete letošní sedmipalec Shoe Prints in the Dust. Tento týden je zde digitální novinka nazvaná Horus, ta vychází u One Little Indian a na duben příštího roku je v plánu celé album.


(Digital - One Little Indian)

4) The Pains Of Being Pure At Heart - Kelly
(Video - Fierce Panda)

5) No Devotion - 10,000 Summers
(12" vinyl - Collect)

P.S:

Cloud Boat - Aurelia / Pathways


(Digital - Apollo)

Fat White Family - I am Mark E Smith / I Am Joseph Stalin
(10" vinyl - Without Consent)

Chirping — AmbitionsPanda Bear - Mr Noah /EP/Static Daydream - The Only One /EP/The Underground Youth - Beautiful & Damned (10")Gengahr - Powder (7")Allo Darlin' - Bright Eyes (7")Children of Leir - Black Annis​ / ​Children of Leir (7")Black Rivers - Voyager 1The Sundays - Neverland /EP/Brightlight City - Breaking Straight Lines /EP/Ought - Once More With Feeling (10")Dark Waves - Dark Waves /EP/United Fruit - Open Your Eyes (7")French For Rabbits - SpiritsD.D Dumbo - Tropical Oceans (12")April Towers - ArcadiaThe Parade - Connector (7")Modest Mouse - White Lies, Yellow Teeth (7")Sick Thoughts - Fat Kid With A (10")Chris Forsyth & The Solar Motel Band - Intensity Ghost /EP/James Yorkston - Feathers Are FallingJail Solidarity - Pretty Good Privacy /EP/Darlia - Stars Are AlignedWhite Fever - Beating Of Wings /EP/White Royal - NoticeMs. Henrik - Bullshit BabyMark E - Activity (12", digital out 10th November)Field Division - Reverie State /EP/Cherry Glazerr - Had Ten Dollaz (7")
Trojan Horse - Meat Eater (7")
The Staves – Blood I Bled (10")
The Great Electric - EP1 (12")
Last Breath – Ekkoes (Remixes) /EP/
Fragile Souls - Broken /EP/
Arcane Winter - The Mirror Cracked from Side to Side
The Bronze Medal – Room & Wine
Dead Seem Old - They Won't Find Us
Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate