19. 10. 2014

Singles of the Week (43/14)

1) Whyte Horses - The SnowfallsNový projekt z Manchesteru, Whyte Horses se 3 měsíce zotavoval na italském venkově ve Frosinone, kde skládal novou hudbu a bádal téma lidské existence. Výsledek se povedl, tento týden totiž vychází debutový 7" vinyl u CRC Music s názvem The Snowfalls. Co jsem zjistil, tak to má na krku především Dom Thomas, kterého můžete znát z labelů Finders Keepers nebo Twisted Nerve. Jinak video prý obsahuje záběry z pilotní epizody českého dětského kultovního programu Proces. Na béčku tohoto psychedelického popíku najdete ještě píseň Morning Clouds. Zasněte se a zavzpomínejte třeba na známou Nico z období s Velvet Underground či Jefferson Airplane, kterou mi tahle nádherná píseň, okupující již měsíc zlatou příčku mé chart tak trošku připomíná.
(7" vinyl - CRC)

2) Cut Ribbons - SailCut Ribbons, to je již celkem známá parta z města Llanelli na našich stránkách, jelikož již dvakrát se jí podařilo slíznout zlatý kov. Poprvé to bylo na samém konci roku 2011 se singlem White Horses společně se skladbou Walking on Wires vydaném na kazetě. Poté se jí to podařilo totéž se skladbou Damascus v září 2012. Aby toho nebylo málo, tak i jejich další EP Bound in Love z listopadu 2013 si vysloužilo medaili, tentokrát ovšem jen bronz. Letos tato indie rocková pětice stihla ještě vydat singl In the Rain a tento týden oprášila starší skladbu Walking on Wires, která otevírá jejich nové EP nazvané Sail. Vyplout toto plachetnicí můžete s již zmíněnou písní In the Rain, dále se skladbami Sink Ships a I'm a Wretch. Pořídit si tento materiál lze digitálně díky labelu Kissability.
(EP - Kissability)

3) The Vestals - Life Without LoveZůstáváme nadále ve Walesu, čekají nás rovněž kdysi zlatí The Vestals. Tato moc příjemná kytarová pětka debutovala písní Perfect Pain v roce 2012, který se objevil také na singlu Seventeen. Ten zde jasně vyhrál loni v únoru, kapela letos připravovala a nahrávala své nové nahrávky, výsledek je právě venku toto pondělí. Na tomto čtyřskladnovém EP Life Without Love, krom titulní se nacházejí skladby: Waking Up, I Mean the World To No One a Dear Happiness. Koupit ho lze i fyzicky jako 7" vinyl u Drawing Board Recordings a Caroline International.stream - Spotify
(7" vinyl - Drawing Board Recordings / Caroline International)

4) Jagga - Love the Pain


(EP - 333)

5) Looks - Back to the Fire
(Digital - Killing Moon)

P.S:

Dear Desert – Gift Above /EP/

Wild Smiles - GirlfriendBoards Of Canada ‎– Hi Scores (12" Reissue)

Rev Rev Rev - Catching A Buzz / BlueSykes - Gold Dust /EP/Ariel Pink - Black Ballerina

Viet Cong - Continental ShelfReal Lies - North Circular / Dab Housing (12")

Mirror Mirror - Quietly YoursValery Gore - S.O. (video)Best Friend - SwallowBad Company UK - The Fear /EP/ (Reissue)Venera 4 - Black PawsAnimal House - SourSundara Karma – Indigo PuffGrasscut - Catholic Architecture / BeaconLa Roux - Kiss And Not Tell (7")Around Town - Out of ControlJohn J. Presley - HoneybeeRobsongs - Blues 01 (Dirty Mix)Neil Landstrumm - Knights of Shame (12")
 stream

For a Minor Reflection - Stef

Žádné komentáře:

Category

Search my blog

Archiv blogu

History my chart

1981-1987 :Top 20

1988-1991:Pauza

(pouze Bilance + Singly měsíce)

1992-1998:Top 20

1999-2002:Top 20,Top 35,Top 50

2003:Top 20 1 za 14 dní

2004:Top 25

2005:Top 30,Top 40

2006-? Top 50

Favorite posts

Pravidelní čtenáři

serbachart

serbachart
My personal chart ©Eduard Serba Serbousek

Translate